Dečija nedelja

Oct 9, 2022

Dečija nedelje se obeležava u duhu zaštite, unapređenja i promocije svih dečjih prava i podsećanja šta kao društvo činimo i činićemo da podržimo viziju sveta u kojem svako dete ima mogućnost da ostvari svoj puni potencijal bez diskriminacije, da je zaštićeno, volјeno i poštovano i da ima mogućnost da učestvuje u donošenju odluka koje utiču na njen ili njegov život.

Dečija nedelja, podsetimo, traje od 3. do 9. oktobra, a  cilj je ujedinjenje svih društvenih aktera radi  kontinuiranog pobolјšanja položaja deteta. Ona je i prilika da se ukaže na postignuto, ali i na nedostajuće u oblasti promocije i zaštite dečjih prava.

U organizaciji Dečije nedelje, u Osnovnoj školi Stefan Nemanja realizovane su sledeće aktivnosti:

3.10.Otvaranje dečije nedelje KC

3.10. Skolski hor je ucestvovao u gradskoj biblioteci

5.10.poseta predsednici skupštine KC

6.10.Kros

7.10.Crtanje na betonu iza škole

7.10.Izlozba likovnih radova.

Ovo je sve realizovano u saradnji sa Klubom roditelja i nastavnika nase škole.